TOP 5. NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY W 2018 ROKU

nasze działania

Ponieważ przed nami czas podsumowań, przygotowaliśmy dla Was zestawienie TOP 5 – najpopularniejszych artykułów na blogu. Koniecznie sprawdźcie, czy nic Was nie ominęło!

MIEJSCE 5. – „SPOJRZENIE JAK CIOS W SERCE” 

Mowa oczywiście o Murzynce Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej. Jeśli Was również urzekły piękne oczy modelki i niezwykła aura obrazu, koniecznie przeczytajcie artykuł Ady Zalewskiej. Autorka zawarła w nim nie tylko refleksję nad samym obrazem, lecz także odsłoniła przed nami biografię niezwykłej malarki.

Fot. Antonii Stasiński

 

MIEJSCE 4. – ODPOCZYNEK „W ALTANIE”

Chyba żaden obraz w Muzeum Narodowym tak intensywnie nie przypomina o ciepłych letnich miesiącach jak W altanie Aleksandra Gierymskiego. Marię Janowską obraz zachwycił „światłem, kolorem i pięknymi strojami postaci”. Stał się inspiracją nie tylko do tego osobistego artykułu, ale również do spotkań ze zwiedzającymi w ramach projektu „Wolontariusze o dziełach sztuki…”.

 

MIEJSCE 3. – NOWA SŁOWIAŃSKA MITOLOGIA

To jedyny artykuł w zestawieniu pochodzący z 2017 roku! Jak widać, zainteresowanie twórczością Zofii Stryjeńskiej nie gaśnie i coraz to nowi czytelnicy postanawiają przyjrzeć się bliżej obrazowi Lipiec- Sierpień, eksponowanemu w Galerii Sztuki XX i XXI Wieku. Obraz ten jest mi szczególnie bliski, ponieważ opowiadałam o nim w czasie Dnia Wolnej Sztuki w 2013 r. Jeśli ktoś nie był – zachęcam do przeczytania!

Fot. Iga Taszakowska

 

MIEJSCE 2. – KRÓLOWA ART DÉCO

Kilka miesięcy temu na naszym blogu zagościł nowy cykl artykułów – „Girl Power”, mający podkreślić rolę kobiet-artystek w historii sztuki. Pierwszą bohaterką cyklu została Tamara Łempicka. Choć artystka skutecznie fałszowała swój życiorys i budowała wokół siebie aurę tajemniczości, dzięki artykułowi Agnieszki Ryżko-Kłębek, możemy przyjrzeć się bliżej jej życiu i twórczości.

 

MIEJSCE 1. – NAJCIEKAWSZE JEST TO, CO UKRYTE

And the winner is… artykuł Ukryte galerie! Serdeczne gratulacje dla Martyny Wasielewskiej, która specjalnie dla Was przemierzyła muzealne zakamarki, aby pokazać choć fragment tego, co na co dzień nie jest dostępne dla zwiedzających. W 2019 roku pokażemy Wam kolejne ukryte korytarze i pokoje!

Fot. Maciej Kubiak

Dziękujemy za ostatni rok i mamy nadzieję, że artykuły w nadchodzącym Nowym Roku będą dla Was jeszcze ciekawsze! Wszystkiego dobrego!

 

eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *