MNW W OBIEKTYWIE WOLONTARIUSZY

nasze działania

Większość zdjęć, które oglądacie na naszym blogu to zdjęcia wykonane przez wolontariuszy-fotografów, amatorów fotografii, którzy pomagają nam przy wykonywaniu dokumentacji fotograficznej z wydarzeń edukacyjnych.

Jest to grupa osób, która na co dzień zajmuje się zupełnie innymi sprawami, pracują w banku, zajmują się doradztwem biznesowym czy edukacją muzealną. Dzięki wolontariatowi w MNW mogą rozwijać swoją pasję, jaką jest fotografia.

Kilka miesięcy temu wśród wolontariuszy spontanicznie zawiązało się  Kółko Fotografów. Jego członkowie spotykają się raz w miesiącu, wspólnie oglądają swoje zdjęcia, uczą się nawzajem i fotografują Muzeum.

Obejrzyjcie ich zdjęcia i przeczytajcie co mają do powiedzenia!

Fot: Antoni Stasiński, „Fotografia to moja pasja od dawna, pozwala mi inaczej, ciekawiej postrzegać otoczenie.”

Barbara Stupnicka i Wioletta Cicha podczas spotkania kółka. Fot. Antoni Stasiński

Fot. Wioletta Cicha, „Fotografia jest dla mnie przyjemnością, zagadką, wyzwaniem, sposobem rejestrowania intensywności świata.”

Fot. Wioletta Cicha, „Zostałam wolontariuszem w Muzeum, bo odnalazłam tu bardzo dobrą energię, pozytywnych ludzi, którzy sprawiają, że ciągle uczę się czegoś nowego, fascynującego.”

Fot. Maciej Kubiak, „Wolontariat w Muzeum pozwala mi spędzać wolny czas w ciekawy i efektywny sposób, realizując przy tym moją pasję do fotografii.”

Spotkanie kółka fotograficznego. Fot. Wioletta Cicha

sb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *