MNW W OBIEKTYWIE WOLONTARIUSZY

nasze działania

Większość zdjęć, które oglądacie na naszym blogu to zdjęcia wykonane przez wolontariuszy-fotografów, amatorów fotografii, którzy pomagają nam przy wykonywaniu dokumentacji fotograficznej z wydarzeń edukacyjnych.

Jest to grupa osób, która na co dzień zajmuje się zupełnie innymi sprawami, pracują w banku, zajmują się doradztwem biznesowym czy edukacją muzealną. Dzięki wolontariatowi w MNW mogą rozwijać swoją pasję, jaką jest fotografia.

Kilka miesięcy temu wśród wolontariuszy spontanicznie zawiązało się  Kółko Fotografów. Jego członkowie spotykają się raz w miesiącu, wspólnie oglądają swoje zdjęcia, uczą się nawzajem i fotografują Muzeum.

Obejrzyjcie ich zdjęcia i przeczytajcie co mają do powiedzenia!

Fot: Antoni Stasiński, „Fotografia to moja pasja od dawna, pozwala mi inaczej, ciekawiej postrzegać otoczenie.”

Barbara Stupnicka i Wioletta Cicha podczas spotkania kółka. Fot. Antoni Stasiński

Fot. Wioletta Cicha, „Fotografia jest dla mnie przyjemnością, zagadką, wyzwaniem, sposobem rejestrowania intensywności świata.”

Fot. Wioletta Cicha, „Zostałam wolontariuszem w Muzeum, bo odnalazłam tu bardzo dobrą energię, pozytywnych ludzi, którzy sprawiają, że ciągle uczę się czegoś nowego, fascynującego.”

Fot. Maciej Kubiak, „Wolontariat w Muzeum pozwala mi spędzać wolny czas w ciekawy i efektywny sposób, realizując przy tym moją pasję do fotografii.”

Spotkanie kółka fotograficznego. Fot. Wioletta Cicha

sb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *